Wspomnienie dożynek gminnych 2019


Albowiem Pan, Bóg twój, wprowadzi cię do ziemi pięknej, ziemi obfitującej w potoki, źródła i strumienie, które tryskają w dolinie oraz na górze – do ziemi pszenicy, jęczmienia, winorośli, drzewa figowego i granatowego – do ziemi oliwek, oliwy i miodu – do ziemi, gdzie nie odczuwając niedostatku, nasycisz się chlebem, gdzie ci niczego nie zabraknie – do ziemi, której kamienie zawierają żelazo, a z jej gór wydobywa się miedź. Najesz się, nasycisz i będziesz błogosławił Pana, Boga twego, za piękną ziemię, którą ci dał (Pwt 8,7-10)

W niedzielę 8 września o godzinie 11:00 podczas uroczystej Mszy Świętej dożynkowej dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony ziemi. W modlitwie udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, delegacje dziesięciu sołectw naszej gminy, członkowie Rady parafialnej oraz przede wszystkim sami rolnicy. Mszy Świętej przewodniczył ks. Proboszcz Paweł Chlipała.

Uroczystość rozpoczęto od poświęcenia wieńców dożynkowych przed kościołem parafialnym. Barwny korowód uczestników, przyodzianych m.in. w tradycyjne stroje ludowe w asyście Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice udał się w procesji do wnętrza rudyszwałdzkiej świątyni.

Pełną relację fotograficzną z obchodów przedstawiono na stronie Gminy Krzyżanowice.
Natomiast relacja fotograficzna z przygotowań tradycyjnego już „kołocza” znajduje się tutaj.

© 2020 . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.