Wspomnienie wycieczki Ministrantów i Dzieci Maryi po sanktuariach krakowskich


16 listopada Liturgiczna Służba Ołtarza oraz Dzieci Maryi z naszej parafii wzięli udział w pielgrzymko – wycieczce po sanktuariach krakowskich.

Modląc się o dobre przeżycie dnia – po porannej Mszy Świętej – grupa na czele z księdzem proboszczem, udała się do opactwa Cystersów w Krakowie – Mogile. Zgłębiając wiedzę historyczną – związaną z działalnością Zakonu Cystersów w tym regionie datowaną na początek XIII wieku – młodzi parafianie odwiedzili m.in. Bazylikę Krzyża Świętego. Atrakcją było oddalone o kilka kilometrów Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Będąc natomiast w południowej części miasta, uczestnicy nawiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Po modlitwie przy szczątkach Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej nie zabrakło ciepłego posiłku w domu duszpasterskim. Spożyte kalorie pozwoliły na wejście na wieżę widokową bazyliki oraz odmówienie w godzinie miłosierdzia (15.00) Koronki do Miłosierdzia Bożego. Całość dopełniła wizyta w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.

Dziękujemy za wspólny czas. Organizatorom za poświęcenie, bogaty wkład merytoryczny oraz jak zawsze dobry humor: Bóg zapłać!

© 2023 Parafia Trójcy Świętej w Rudyszwałdzie . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.