Rok Świętego Józefa


Święty Józef
Jeden z najważniejszych świętych Kościoła, opiekun Jezusa i mąż Świętej Bożej Rodzicielki. Józef wzorowo wywiązywał się z obowiązków głowy rodziny. Nie buntował się, nie narzekał, ale przyjmował każde słowo pochodzące od Boga. „Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu” – tymi słowami Papież Franciszek opisuje w czuły i poruszający sposób św. Józefa w liście apostolskim „Patris corde – Z ojcowskim sercem”, opublikowanym z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego.

Święty Józef jest patronem rodzin, małżonków. Jest także patronem dobrej śmierci. Każdy potrzebujący, biedny cierpiący, umierający, obcy, uwięziony, chory, jest „dzieckiem”, nad którym czuwa św. Józef.

Przeżywając rok poświęcony Opiekunowi Jezusa, zanośmy przez Jego wstawiennictwo modlitwy do Boga.

CODZIENNA MODLITWA DO ŚWIĘTEGO JÓZEFA

Pomnij, o najczystszy Oblubieńcze Maryi Dziewicy, mój najmilszy Opiekunie, że nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek, kto ucieka się pod Twoją opiekę i błaga o Twą pomoc, pozostał bez pociechy. Tą ufnością ożywiony, przychodzę do Ciebie, św. Józefie i z całym żarem ducha Tobie się polecam. Nie odrzucaj mojej modlitwy; przybrany Ojcze Odkupiciela, ale przyjmij ją łaskawie i wysłuchaj. Amen.

© 2021 . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.