Triduum Paschalne


Plan uroczystości:
Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00, po jej zakończeniu indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 21.00.
Wielki Piątek – dzień Męki Pańskiej, obowiązuje post ścisły. Porządek nabożeństw: godzina 10.00 – Gorzkie Żale cz. I, II, III (Spowiedź Święta), godzina 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa, godzina 18.00 Liturgia Męki Pańskiej połączona z adoracją Krzyża. W tym dniu ofiara przy adoracji Krzyża Świętego przeznaczona jest na kościoły Ziemi Świętej.
Wielka Sobota – indywidualna adoracja Grobu Pańskiego. Święcenie pokarmów godziny: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00. W godzinach od 9.00-11.00 spowiedź Święta. Zalecamy zachowanie postu, ze względu na tradycję. Godzina 18.00 rozpoczęcie liturgii Wielkiej Soboty – poświecenie ognia, wody, Paschału, odnowienie obietnic Chrztu Świętego, wspólna Msza święta. Prosimy o przyniesienie świec na odnowienie obietnic Chrztu Świętego.
Wielka Niedziela – Rezurekcja z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem przy Bożym Grobie o godz. 8.00.

Zachęcamy do uczestnictwa z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.
Szczęść Boże!

© 2021 . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.