Pójdźcie i… wypocznijcie nieco


W szóstym rozdziale ewangelii według świętego Marka padają słowa: „pójdźcie(…) i wypocznijcie nieco”. Apostołowie po trudach ewangelizowania wracają do Jezusa, opowiadając mu o swoich dokonaniach. Pomimo entuzjazmu na ich twarzach maluje się zmęczenie, dlatego Jezus prosi ich aby odpoczęli.

Gdy sezon urlopowy w pełni, a my planujemy wyjazdy, pamiętajmy, że Pan Bóg nie chce abyśmy zostawili go samego. Chce być z nami i w trudzie pracy, i w radości odpoczywania. Chciejmy zatem „zabrać” Go ze sobą, czy to rozmawiając z Nim podczas codziennej modlitwy, czy dziękując mu za piękno otaczającego świata podczas chwili adoracji. Pamiętajmy, że na czas wakacji wcale nie zamykają kościołów i tak jak każdego dnia jest w nich sprawowana Msza Święta.

Szczęść nam Boże na wakacyjny czas!

© 2024 Parafia Trójcy Świętej w Rudyszwałdzie . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.