Ochotnica Górna – relacja z obozu


W dniach 18-23.07.2022 nasza Liturgiczna Służba Ołtarza po raz pierwszy wyjechała na obóz „Ochotnica Górna – wypoczywam zdrowo”. Zwiedziliśmy skansen wsi sądeckiej i miasteczko galicyjskie w Nowym Sączu, Ołtarz Papieski w Starym Sączu, Limanową, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, Kościół I Pułku Strzelców Podhalańskich pw. Serca Pana Jezusa w Szczawie. Spędzaliśmy czas na sportowo grając w piłkę, wypoczywając nad rzeką, chodząc w góry – zdobyliśmy szczyt Modyń. Z wieży widokowej podziwialiśmy piękno Beskidu Sądeckiego oraz aktywnie spędziliśmy czas w parku linowym w Krościenku. Na Komisariacie Policji w Szczawnicy wysłuchaliśmy bardzo interesującej prelekcji na temat stosowania substancji psychoaktywnych i skutków działania tych substancji. Wieczorem grillowaliśmy w góralskim szałasie. Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnych i pysznych lodów w Szczawnicy i degustacji wód mineralnych w Szczawie. Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a dzień kończyliśmy Apelem Jasnogórskim. Cały ten czas towarzyszył nam autokar firmy FOJCIK-PODRÓŻE S.C. z Modzurowa. Nocowaliśmy i żywiliśmy się pysznym jedzeniem w ośrodku „Noclegi u Chlipały” Józefa Chlipała w Ochotnicy Górnej.

Wszystko to możliwe było dzięki dofinansowaniu z funduszy Urzędu Gminy w Krzyżanowicach – bardzo dziękujemy Panu Wójtowi, radnym gminy i parafianom z Rudyszwałdu za wsparcie inicjatywy. Dodatkowe podziękowania kierujemy w stronę kierowcy autokaru, będąc wdzięczni za bezpieczne i miłe podróżowanie. Wielkie Bóg zapłać.

© 2024 Parafia Trójcy Świętej w Rudyszwałdzie . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.