Msza Krzyżma Świętego


W Wielki Czwartek w Mszy Świętej Krzyżma – sprawowanej w kościele seminaryjnym w Opolu – Liturgiczną Służbę Ołtarza reprezentował nasz Lektor – Dominik. Został on wyróżniony Dyplomem Uznania za wieloletnią służbę liturgiczną.

Dziękując za wyróżnienie, módlmy się jednocześnie za pasterzy Kościoła. Niech Duch Święty prowadzi ich nieustannie w posługiwaniu Ludowi Bożemu.

We Mszy św. Krzyżma odnowiliśmy przyrzeczenia kapłańskie wiernego sprawowania sakramentów, gorliwej posługi Słowa, naśladowania Chrystusa Dobrego Pasterza, jednoczenia się z Nim i poświęcenia się Bogu za zbawienie ludzi.
Była też okazja spotkania z liturgiczną służbą ołtarza.

bp Andrzej Czaja (@bpAndrzejCzaja) – 6 April 2023.

© 2024 Parafia Trójcy Świętej w Rudyszwałdzie . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.