U progu Wielkiego Postu


Stojąc u progu Wielkiego Postu nie bójmy się patrzeć w niebo (ku Bogu). Niech słowa błogosławionego księdza Jana Machy, które trafnie nawiązują do przemijania będą pomocą i zarazem motywacją do walki o poczciwe życie ziemskie, ale przede wszystkim o życie wieczne.
„Myśl o niebie, gdy wstajesz ze snu, gdy kładziesz się do łóżka; myśl o niebie, gdy klękasz do modlitwy, gdy siadasz do posiłku. Myśl o niebie, gdy ci wesoło na duszy (…); myśl o niebie, gdy gniecie cię smutek i trwoga (…). W szczególniejszy sposób myśl o niebie w chwili pokus i doświadczeń, byś nie upadł”.

W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do pobrania i wspólnej kontemplacji materiałów duszpasterskich dla rodzin na rok liturgiczny 2023/2024 TUTAJ

© 2024 Parafia Trójcy Świętej w Rudyszwałdzie . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.