Pielgrzymka parafialna 2024 – relacja


W dniu 11 maja 2024 odbyliśmy parafialną pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych. Modliliśmy się w Sanktuarium MB Częstochowskiej w Częstochowie, gdzie odprawiliśmy drogę krzyżową. Później udaliśmy się do Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Gidlach (Klasztor Dominikanów). Tam modliliśmy się przed cudowna figurką MB Uzdrowicielki. Kolejną stacją naszego pielgrzymowania była Kaplica Św. Anny Samotrzeciej w Klasztorze Klauzurowym Świętej Anny (Siostry Dominikanki). Nasze pielgrzymowanie zakończyliśmy zaś w Sanktuarium MB Rodzin w Leśniowie (Ojcowie Paulini). W każdym z tych miejsc grupa została oprowadzona przez wspaniałych przewodników (zakonników), którzy dzielili się lokalną historią miejsc oraz zgromadzeń. Przewodnikiem duchowym wyjazdu był Proboszcz Parafii pw. Trójcy Świętej w Rudyszwałdzie ks. Paweł Chlipała.

W podróży humor nikogo nie opuszczał. Był czas modlitwy oraz czas zwiedzania. Pogoda dopisała. Podróżowaliśmy bezpiecznie autokarem sprawdzonego Przewoźnika „APS” Piotr Fojcik z Modzurowa. Wyjazd został dofinansowany przez UG Krzyżanowice – wielkie podziękowanie dla władz Gminy. Wielkie Bóg zapłać również dla organizatorów wyjazdu!

© 2024 Parafia Trójcy Świętej w Rudyszwałdzie . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.