Pielgrzymka dekanatu Tworków – 50-lecie Diecezji Opolskiej


W niedzielę 23 października przedstawiciele Parafii Rudyszwałd wraz z Dekanatem Tworków pielgrzymowali do Stolicy Diecezji Opolskiej – w trakcie jubileuszu 50 lat Diecezji Opolskiej.
Zgromadzeni uczestniczyli we Mszy Świętej, podczas której ks. Biskup Andrzej Czaja wręczył jubileuszowe dyplomy oraz okolicznościowy upominek osobom wyróżnionym. Z naszej parafii wyróżnienie takie otrzymali: Pan Franciszek Kupka, Pan Paweł Jusek oraz Pan Henryk Oślizło. Ksiądz Proboszcz Paweł Chlipała odebrał również z rąk Biskupa Opolskiego pamiątkowy krzyż. Oprócz naszego dekanatu w uroczystościach uczestniczył jeszcze dekanat Kluczbork i Olesno – łącznie 31 parafii!

Źródła: logo (tło) Diecezji Opolskiej wydane z okazji jubileuszu 50-lecia (www.diecezja.opole.pl)

© 2023 Parafia Trójcy Świętej w Rudyszwałdzie . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.